Mazda Jinba Ittai Cup 2019

Mazda Türkiye ve Kemer Country Atlı Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen Mazda Jinba Ittai 2019 Binicilik Kupası 12 Ocak 2019 Cumartesi günü start aldı. Bu yıl yeni içeriği ve kurallarından oluşan kupa altışar kişiden oluşan takımların rekabeti yanında bireysel sporcuların da yer aldığı üç ayak ve final hafta sonu ile dört ayda tamamlandı.

Kemer Country Atlı Spor Kulübü Sportif Direktörü Atila Akbıyık ise bu yılki organizasyon ile ilgili olarak “Kemer Atlı Spor Kulübü bu yıl da Mazda ile spor adına çok değerli bir projeye adım attı. Bu organizasyon sadece bir sponsorluk olarak tanımlanamayacak kadar derinlikliydi. Her yıl içerik ve kurallarını geliştirecek, heyecan yaratacak şekilde tarif ediliyor. Mazda’nın Jinba İttai felsefesini Türkiye’deki binicilik dünyası olarak sevdik ve benimsedik. Aynı zamanda sportif olarak da hem bizler hem de biniciler için heyecan uyandıran bir işbirliğine imza atıyoruz.” dedi ve katılım rekorunun bu sene de kırıldığını sözlerine ekledi.

Mazda’yı diğerlerinden ayıran şey, her modelde Jinba Ittai, yani araç ve sürücünün tek vücut olduğu hissini sunma hedefi. Kökeni 1989’da piyasaya sunulan MX-5’e dayanan Jinba Ittai, o günden beri Mazda’da pek çok gelişimin kaynağı oldu. Bunun örneklerine, her aracın her yönüyle sürücü ve yolcular için mümkün olan en iyi deneyimi sunması amaçlanarak üretildiği insan merkezli şirket felsefesinde rastlamak mümkün. Mazda’nın sürekli gelişim hedeflemesi, yeni nesil araçlarda yol tutuşunu, manevra kabiliyetini ve güvenliği arttıran G-Vectoring Kontrolü, i-ACTIV AWD akıllı dört çekişli sürüş sistemi ve gelişmiş aktif güvenlik teknolojisi i-ACTIVSENSE yelpazesi gibi akıllı ve dinamik sistemlerde göze çarpıyor.