Altın Pusula Ödüllü Şeffaf Mutfak Projesi Kovanımızı Gururlandırdı.

 

Tüm stratejik iletişim ve tanıtım faaliyetlerini üstlendiğimiz Çekmeköy Belediyesi’nin Şeffaf Mutfak Sağlıklı ve Güvenilir İşletmeler projesi, Türkiye’nin iletişim Oscar’ı sayılan “Altın” Pusula ödülüne layık görüldü.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri yarışmasının sonuçları, 30 Mayıs 2016 Pazartesi gecesi Raffles İstanbul’da yapılan törenle açıklandı. Gecede Kamu Kuruluşları kategorisinde Çekmeköy Belediyesi Şeffaf Mutfak projesinin iletişim stratejisi ödüle layık görüldü.

Şeffaf Mutfak Projesi Çekmeköy ilçesinde gıda güvenliği ve hijyen konusunda 360 derece bir farkındalık ve iyileştirme hareketi.

Çekmeköy Belediyesi’ nin Diversey Care iş birliği ile hayata geçirdiği proje kapsamında, tüketiciyi bilinçlendirirken sürdürülebilir olmayı hedefleyen restoranlar ve gıda işletmeleri için de 360 derece bir iyileştirme programı sunuyor. Tüm katılımcı firmalara uluslararası akreditasyona sahip uzmanların gözetiminde ücretsiz danışmanlık ve değerlendirme raporları sunarak mükemmellik yolunda rehberlik ediyor .Bu noktada hem bir sosyal sorumluluk hem de bir PR projesi.

Proje lansmanından başlayarak tüm iletişiminin kurgulandığı süreçte Marcom-Z ve Beefikir ekibi 6 ay çalıştı. 28 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşen ve Türkiye’de bir ilk olan Güvenli Gıda Festivali projenin 10.000’den fazla izleyici ile buluşmasını sağladı. Halkın hem eğlendiği hem de hijyen ve gida güvenliği konusunda 7’den 70’e bilinçlendiği etkinlik basında da büyük yankı buldu.

Şeffaf Mutfak Projesi’nin “İki elma arasındaki farkı görebiliyor musunuz?” görselleriyle başlayan projede izlenen iletişim stratejisinin getirdiği ödül sonrası konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Bir sabah kalktığımızda her yer 2 tane kırmızı elma ile süslenmişti ve aralarındaki fark soruluyordu. Gün içinde belediyeye gelenlerin, beni özel telefonumdan arayıp aradaki farkı soranların sayısı arttıkça, bu projede beklentimizin üzerinde bir başarı elde edeceğimizi hissetmiştik. Vatandaşların bu derece ilgisini çeken projeye işletmelerin de katılımı çok oldu.” şeklinde konuştu.